RMS (UZAKTAN YÖNETİM SİSTEMİMİZ)

/ウェブセミナー

/RMS (UZAKTAN YÖNETİM SİSTEMİMİZ)

質問と回答 // あなたの現地時間


ウェビナーの間、あなたは多くの質問をしました、そして、それらのいくつかはライブストリームの終わりに答えられました。 そして、ここで私たちはあなたとあなたのすべての質問と答えを共有したいと思います:


Q: RMS'in cihazları yönetebilmesi için cihazların internete bağlanması yeterli midir? Yoksa cihazlara direkt erişim gerekiyor mu

A: Teltonika cihazları bir kez RMS hesabınıza kayıt ettikten sonra cihazların internete bağlı olması RMS ile yönetmek için yeterlidir. Cihaz offline iken de, online olduğunda gerçekleştirmek üzere planlı fota gibi işlemler de yapılabilir.

Q: Slm, her cihaz için ilk 30 gün ücretsiz. Sonrasında lisanslama nasıl ilerliyor?

A: 1 RMS kredisi 1 Teltonika cihazını 30 gün yönetmek için kullanılıyor. Kredileri toplu olarak satın alıp hesabınızda dilediğiniz cihazları yönetmek için kullanabilirsiniz. Örneğin 120 RMS kredisi ile 10 cihazı 1 yıl veya 2 cihazı 5 yıl yönetebilirsiniz.

Q: Webinar sonrası webinar kaydı için link yönlerdirmen,z mümkün olur mu?

A: Webinar kaydı YouTube kanalımıza yüklenecektir.

Q: Cihazların konum bilgisi her cihaz için mümkün mü? GPS özelliği olan cihazlar için mi olabiliyor.

A: Cihazların konum bilgisini görebilmek her cihaz için mümkündür. RMS konumlandırma için 3 şekilde ayarlanılabilir. Elle manuel olarak harita üzerinde pozisyon işaretleme, GPS bilgisi kullanma ve üçgenleme.

Q: Merhaba, RMS hesabımıza mesela Güneş Enerjisi Santralindeki inverter'i kaydetsek oradaki verileri aldığımızda cihazın kendi arayüzündeki grafikler ile mi verileri görürüz, yoksa Teltonikanın arayüzü ile mi görüntüleriz ?

A: RMS Remote HTTP/HTTPS ile uzaktan bağlantı sağladığınız cihazınızı karşısında oturuyormuş gibi kendi arayüzü ile kullanabilirsiniz.

Q: Daha sonra sorularımız olursa iletbilmemiz için Sertan Bey'in mail adresini paylaşabilir misiniz?

A: Sertan Bey'in email adresi: sertan.yargovan@teltonika.lt

Sorularınız için, Teltonika Networks satış yöneticiniz ile de iletişime geçebilirsiniz.Web sitemizin 'contact us' böümünden de sorularınızı yönlendirebilirsiniz.

Q: Merhabalar On-premise kurulum yaptığımızda da Google Maps sunucularına erişim vermek gerekiyor değil mi ? Kapalı bir networkde kullanayı düşündüğümüze, başka dış dünyaya açılmak zorunluluğu olan servis / servisler var mıdır ?

A: On-Premise kurulumlarda RMS Maps özelliği sunulmamaktadır. Normal RMS ise Google Maps ile entegre çalıştığından izin vermek gereklidir.

Q: On-Premise de kredi durumları nasıl fiyatlandırılıyor ? Genel düzenek için ortak bir senelik bakım fiyatı üzerinden mi fiyatlandırılıyor ?

A: On-Premise kredi fiyatlandırmaları için bağlı bulunduğunuz satış yöneticisi ile iletişime geçmeniz daha uygun olacaktır.